Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
článek
"To néni kytarovej krk, to je krumpáč," docela výstižně mi sdělil první dojmy jeden kytarový kolega potěžkávaje nástroj s charakteristickým bíločerným terčem a pokračoval, "já teda bych s...
celý článek

Vladimír Dvořák

 

Komentáře

celkový počet: 2

Lukáš Šulc  Epiphone Les Paul Custom Zakk Wylde signature
vlada dvorak  Re: Epiphone Les Paul Custom Zakk Wylde signature

     
 
 
&;
Epiphone Les Paul Custom Zakk Wylde signature | Lukáš Šulc | 10.12.2004 |
Takže, milí kytaroví divočáci, rád bych napsal názor na kytaru z hlediska hráče používajícího tuto levnější verzi orginálu.
Kytara opravdu na sucho nezní nic moc, avšak po "vytavení" aparátu, se z ní stane opravdový divočák.
Chtěl jsem se zeptat, jak pan Dvořák zjistil, že kytara má pouze vrchní desku mahagonovou, a kytara je jinak z jiného, mnohem lehčího dřeva?Musím připustit, že sním souhlasím, ale k tomu se dostanu.Jestli tomu tak je, je dosti smutné, že i na stránkách Epiphonu píší o kytaře, že má tělo mahagonové s vrchní deskou z javoru.To samé se však píše i nastránkách www.kytary.cz. Pokud je pravda, že kytara je z jiného materiálu než je prezentováno na stránkách výrobce i distributora, tak to považuji za celkem sprosté vůči nejen zákaznílům, ale i mateřské společnosti Gibson(pakliže v tom nemá též prsty...)
Ale vrátím se k samotnému nástroji. Osobně bych řekl, že pokud se týče alikvót, nástroj není zase tak pohodový, jak o něm pan Dvořák píše. Spíše mi připadá, že tolik kýžené alikvotní tóny si musím (třeba oproti Gibson LP Standart) docela těžce vydřít. Těžko říct, čím to asi je...asi rukama ;-)
Kytara mě zprvu dost zaujala jednou velmi příjemnou vlastností a to je její krásně mlaskavý zvuk při použití čistého kanálu (přes rack Mesa/boogie studio preamp + Mesa/boogie Fifty/Fifty s 6L6GC v konci). Kytara je krásně zpěvná a v porovnání třeba s org. Gibsonem Les Paul Standart téměř identická s ogrinálem(což mi přišlo dost divné v případě použitých snímačů), ne-li v některých pasážích barevnější. Při přepnutí na zkreslený kanál s úrovní Drive na polovic a Master též se kytara začala chovat opravdu velmi zajímavě. Krkový snímač je velmi příjemný i při zhutnění bassů - spodky jsou stále čitelné, "nezahuhlané" a bedna Vámi pěkně burácí. Při použití kobylkového snímače jsem byl opět překvapen, neboť místo očekávaného metláckého nátěru mě čekal vcelku dost příjemný drive, ktarý táhl spíš než do heavy metalu, do hadr rocku.
Mám však jednu dost zásadní připomínku - škoda, že o ní pan Dvořák nenapsal - kytara totiž dost padá na hlavu. Není moc vyvážená a proto se při hře na ní o nějakém komfortu mluvit rozhodně nedá. Osobně zvyklý z Fender Stratocaster to bylo celkem "maso" si zvyknout...je to dost škoda, protože jinak je to kytara dost příjemná (až na ten "krumáčovskej" krk) a určitě adaptabilní k nejrůznějším stylům.
Co závěrem? Snad rychlé prsty, mraky fanoušků a fajn zvuk.
S pozdravem Lukáš Šulc, Česká Třebová
Re: Epiphone Les Paul Custom Zakk Wylde signature | vlada dvorak | 12.1.2005 |
Díky za názor - materiál Epiphona jsem snadno zjistil odšroubováním zadních krytů - zvláště u potenciometrů se dá v místech,kam se nedostal lak docela dobře zjistit jaký materiál byl použit. Dalším vodítkem je nepochybně váha nástroje a ne úplně přesná specifikace materiálu na stránkách fy Epiphone. Při psaní testu jsem tam samozřejmě nahlížel a doslova tam stálo - body:mahogany, což je sice pravda i když ne úplná. Na stránkách Gibson /Custom/ je specifikován materiál těla jako-body: 1piece mahogany/top: carved maple. Celý tento nástroj podle mého názoru pouze využívá jména ZW k většímu komerčnímu ataku na méně majetné kytaristy neboť má jen velmi málo společných /a to převážně vizuálních/ znaků s verzí Gibson a dokonce starší klasické Epiphony mají nerozdíl od tohoto kousku skutečně mahagonová těla /potvrdí např.Jirka Urban- Arakain/. Problematice tzv."signature" kšeftu jsem věnoval více prostoru, článek byl však z důvodu přílišného rozsahu zkarácen. Na závěr bych chtěl jen podotknout,že k testu této kytary jsem byl radakcí vyzván právě pro mou "profláklou" posedlost zvukem ZW - mám totiž dvě Gibson Custom kytary osazené EMG 81+85, dva Marshall 2203 a dva boxy /jeden s EVM 12l/ a totožný pedalboard, tedy s verzí z r.97 a dříve. Současný zvuk ZW je na můj vkus trochu jinde. Bližší podrobnosti na www.lokomotivaplanet.cz - s pozdravem Vlada Dvořák

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.