Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
článek
"Naučil jsem se hrát rock'n'roll, poněvadž jsem žil v zemi, odkud rock'n'roll pochází a blues zrovna tak. Žil jsem tam déle než tady, a navíc ve svých nejlepších letech," přiznává Erno Šedivý,...
celý článek

Ilja Kučera ml.

 

Komentáře

celkový počet: 2

Jan Krondl  Jiří Erno Šedivý a Bob Krčil v New Yorku
Mosteckej Dědek  Flamengo

     
 
 
&;
Jiří Erno Šedivý a Bob Krčil v New Yorku | Jan Krondl | 23.4.2004 |
S velkým zájmem jsem si přečetl bohatý životopis Erna Šedivého. Jakožto také "New Yorčan" [utekl jsem v roce 1980 přes Jugoslávii a Itálii] v něm bohužel postrádám velmi zajímavou kapitolu "exilové historie", kterou je jeho přátelství se známým exilovým fotografem Bohumilem "Bobem" Krčilem a jejich zájem o moderní využití Národní Budovy v New Yorku, mj. na nahrávací studio "Lion´s Sound". Vydávám v USA Československé noviny [od roku 2002 pozastavené] a rád bych -- už pro pořádek -- uvedl na pravou míru oficiální verzi důvodů, které vedly v roce 2001 k "nutnosti předat tuto budovu české vládě, neboť nebylo jiného východiska z nouze". Vím, že už od roku 1981 se mladší exulanti, sdružení okolo Boba Krčila, snažili dát Budově moderní poslání, ale tato historie je už skoro zapomenutá a pamětníků je málo. Osobně mám jenom pár dokumentů, z nichž ten hlavní -- návrh na využití Budovy, který doprovázel žádost o pronájem suterénu a části 3. patra z roku 1981, podané panu Josefu Šeredovi, tehdejšímu knihovníkovi v Budově -- je podepsaný Bohumilem Krčilem a Jiřím Šedivým. Myslím si, že by bylo velmi dobré říci veřejnosti o celé věci víc, aby se ona falešná verze o "jediném východisku z nouze", kterým předání Budovy české vládě údajně bylo, neusadila v našich novodobých dějinách jako Rukopis Královédvorský a Zelenohorský v 19. století -- v našem případě Rukopis Newyorský. Byl bych panu Šedivému velmi vděčný, kdyby o tom mohl něco napsat pro Československé noviny.

Zdraví,

Jan Krondl
Flamengo | Mosteckej Dědek | 26.2.2005 |
Životopis jsem přečetl je tosíla.Ale vzpomímám si na historický koncert Flamenga na festivale v Mostě.Skvělej 3-dení fesťák.Svělý kapely,vítěz Chomutovský Víčka(dříve profesionální The We).Skvělej Benefit a jinní.Skvělý hosté,Societa Musicale(možná trochu jinak,ale Plzeň),dobrý Fousy(Praha).
A nejlepší snad co sem kdy viděl na konec.Flamengo.Každý čekal Fořta s Kubíkem.Ejhle-páni kytaristi--Andršt/Juračka (bomba č.1).Mišík/khunt(bomba č.2).Ernouš/Guma (bomba ještě větší).Celkově nějvětší bomba z celýho vých.bloku.A to ten stejný rok tam hrála Omega.To Flamengo však bomba největší.Kdo to neviděl(a to bylo spousta lidí),tak nikdy nemohl vidět vic.
Možná se vám to bude zdát přehnaný.Šoda kdo neviděl.
Čau Tonda Božek (Praha 8.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.